Autor: Angel Leonard
Broj strana: 798
ISBN broj: 9788673106083
Izdavač:
Kompjuter biblioteka
Godina izdanja: 2025.
Kataloški broj: 585.
|
||||
10% dodatnog popusta za 2 ili više knjiga, osim knjiga koje su u pretplati i kompleta knjiga.
• Isporuka za 24 časa (osim za knjige u pretplati)
• Plaćanje kuriru
Izlazi iz štampe 20. januara 2025.
Upoznajte najnovije funkcionalnosti jezika Java (do verzije JDK 21) i pronaći ćete efikasna rešenja za svoje programerske nevolje. Kroz 276 rešenih zadataka naučićete nove načine da se nosite sa svakodnevnim izazovima i znaćete odgovore na najčešće postavljana pitanja.
Ključne karakteristike
Opis knjige
Vrtoglavi razvoj između verzija 12 i 21 značajno je zakomplikovao učenje savremenog jezika Java i produžio vreme potrebno za savladavanje novih funkcionalnosti. Ova knjiga će ubrzati proces učenja i podstaći vas da isprobate nove Java mogućnosti, kroz objašnjenja ispravnih praksi i dobrih odluka vezanih za složenost, performanse, čitljivost i druge aspekte.
Java programerski problemi predstavlja najnovije funkcionalnosti jezika, ali ne insistira na primeni najnovijih rešenja. Umesto toga, fokus je na otkrivanju kompromisa pri izboru najboljeg rešenja za određeni problem.
Drugo izdanje sadrži više od dve stotine potpuno novih primera, pažljivo odabranih da istaknu srž svakodnevnih zadataka Java programera.
Opširnim razmatranjem problema i rešenja zasnovanih na svakodnevnim primerima, uz ovu knjigu, uočićete odnose između raznovrsnih problema i određenih tokova i metoda.
Kad pročitate ovu knjigu, moći ćete da kažete da ste dobar poznavalac novih funkcionalnosti jezika Java i moći ćete sa samopouzdanjem da pristupate razvoju pravih rešenja za vaše probleme.
Šta ćete naučiti
Za koga je ova knjiga
Ova knjiga je namenjena Java programerima koji žele da rešavanjem svakodnevnih problema unaprede svoje veštine. Da se u potpunosti iskoristi ova knjiga, potrebno je osnovno praktično poznavanje programskog jezika Java.
Sadržaj
Potpuno ažurirano izdanje, sa rešenjima za 276 najnovijih zadataka na savremenom jeziku Java
Ovo drugo izdanje sadrži više od uobičajenih dopuna jer sadrži 276 potpuno novih zadataka i rešenja koji će vam pomoći da se suočite sa svim Java zadacima koji su pred vama. Bez obzira na to da li ste pročitali prvo izdanje ove knjige, ovde se nalaze potpuno sveži i aktuelni Java izazovi na kojima ćete svoje veštine testirati i podići na viši nivo. Budući da nije obuhvaćen nijedan iz prvog izdanja ove knjige, svaki zadatak je pažljivo osmišljen da odgovara potrebama modernog Java programera.
Održite korak sa razvojem novih funkcionalnosti JDK 21 verzije, ali nemojte se ograničiti isključivo na njih
Knjiga Java programerski problemi, drugo izdanje, obuhvata sve potrebno da se upoznaju najnovije funkcionalnosti jezika Java i JDK 21 verzije. Ovde se nalaze zadaci u vezi sa upotrebom obrazaca zapisa, obrazaca za rad sa niskama, SplitWithDelimiters i Math.clamp() metoda, kao i mnogih drugih korisnih funkcionalnosti. Međutim, knjiga vas ne ograničava na JDK 21 verziju kao jedino rešenje za sve Java zadatke. Autor Anhel Leonard, oslonjen na svoje dugogodišnje iskustvo, pomaže vam da odaberete pravo rešenje za svaki problem, bez obzira na najnovije funkcionalnosti. Naučićete kako i kada se primenjuju Java JDK alati, od verzije 12 do verzije 21.
Budite spremni se za poslovni intervju
Uz zbirku svakodnevnih Java problema, brzo ćete steći uvid u širok spektar izazova, od osnovnih do naprednih, s kojima je Java programer suočen u svakodnevnom radu. To znači da, bez obzira na to da li tek pokušavate da se priključite industriji ili želite da ostvarite značajan napredak u karijeri, imaćete na raspolaganju ogromnu bazu znanja— rešenja specifičnih problema, ali i sposobnost da razvijete alate za svaki programerski izazov. Znaćete odgovore čak i na najteža pitanja na poslovnim intervjuima i dobićete posao koji želite.
Kritike i recenzije
„Ova knjiga bi mi znatno olakšala život, da je postojala kada sam počeo da programiram u jeziku Java, 1998. godine. Pristup je zasnovan na učenju putem rešavanja zadataka. Ovo nije knjiga za početnike; zahteva određeno poznavanje Java jezika i pruža podsticaj da se pisanjem koda proširi poznavanje jezika Java, kako bi se shvatila svrha različitih domena jezika.”
Ken Fogel, Java Champion, član JCP Izvršnog odbora, autor knjige Transitioning to Java
O autoru
Angel Leonard je glavni tehnološki strateg i nezavisni savetnik sa više od 20 godina iskustva u Java ekosistemu. U svakodnevnom radu, fokusiran je na arhitekturu i razvoj Java aplikacija robusne arhitekture, čistog koda i visokih performansi. Takođe, strastveni je mentor, instruktor i tehnički lider. Autor je više knjiga, video materijala i desetina radova na temu Java tehnologija.
Budite prvi koji će ostaviti komentar.
Popust cena:
2000.00 rsd
Popust cena:
2380.00 rsd
© Sva prava pridržana, Kompjuter biblioteka, Beograd, Obalskih radnika 4a, Telefon: +381 11 252 0 272 |
||